Nawigacja

  • Światowy Dzień Pszczoły

    20 maja przypada Światowy Dzień Pszczoły. Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dzień wcześniej w grupachprzedszkolnych zwróciliśmy szczególną uwagę na te wyjątkowe owady i doceniliśmy ich pożyteczność dla naszej planety Ziemi. Dzieci poznały zwyczaje pszczół, oglądały film edukacyjny o tym jak powstaje miód oraz jak smakuje. 

    W trakcie zajęć rozdano nagrody wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym pt. "Wiosenne kwiaty". Do organizatorów wpłynęło 11 prac, z których jury wyłoniło 3 pierwsze miejsca oraz 2 wyróżnienia.

    I MIEJSCE: Iga Bożek – „pa”

    II MIEJSCE: Kornelia Szczurkowska – „pb”

    III MIEJSCE: Szymon Korbecki– „pb”

    WYRÓŻNIENIA:Antoni Korbecki i Antoni Chmal.

  • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

    W ramach "Tygodnia Bibliotek" w dniu 11 maja oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Małgorzata Telecka, pracownik biblioteki z filii Biblioteki Gminnej w Petrykozach, a 12 maja przedszkolaki udały się do Biblioteki Gminnej w Białaczowie. Pani Iza Wiktorowicz- dyrektor Biblioteki wraz z Panią Małgorzatą Telecką przeprowadziła spotkanie z przedszkolakami, w ramach którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy o książkach, zwiedziły bibliotekę, wysłuchały dziecięcych utworów. Na koniec zostały obdarowane słodkich upominkiem i zakładką do książki. 

  • Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

    28 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

    Udział wzięły 4 Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy.

    Po bardzo zaciętej i wyrównanej  grze I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Petrykóz

    II miejsce Szkoła Podstawowa z Białaczowa

    III miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa z Miedznej Drewnianej i Szkoła Podstawowa ze Skroniny

    Turniej przygotowały i przeprowadziły: Magdalena Szołowska i Marzanna Paduszyńska

  • XXIV Rajd Szlakiem majora Henryka Dobrzańskiego Hubala

    Po dwóch latach przerwy związanej z epidemią koronawirusa odbył się Rajd Szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala. W tym roku była to dwudziesta czwarta jego edycja. 23 kwietnia na starcie w Inowłodzu pojawiło się ponad stu piechurów będących reprezentantami SKKT PTTK zrzeszonych przy Oddziale PTTK w Żarnowie. A więc drużyny ze szkół w : Białaczowie, Miedznej Drewnianej,  Żarnowie.  Pojawili się również turyści indywidualni z Pruszkowa i Krakowa.  Rajd Szlakiem mjr. Hubala to w pewnym sensie lekcja historii w terenie. Jest bowiem poświęcony pierwszemu partyzantowi Rzeczypospolitej.  Zakończenie odbyło się przy Szańcu Hubala koło Anielina. Tam właśnie 30 kwietnia 1940 roku zginął major . Była chwila do zapoznania się z historią oddziału Hubala. Został zapalony znicz i minutą ciszy uczczono pamięć o bohaterach II wojny światowej.

    Ponadto zostały wręczone odznaki turystyki pieszej. Brązową Odznakę Turystyki Pieszej otrzymała Aleksandra Prusek, a popularną Aleksander Liczbik z naszej szkoły.  Legitymacje członkowskie otrzymały Emilka I Hania Pręcikowskie oraz ich mama Iwona Wilk - Pręcikowska.

    Organizatorkami tegorocznej edycji rajdu były: Magdalena Szołowska i Joanna Świątek- opiekunki SKKT PTTK w naszej szkole.

  • Rajd Pierwszy Dzień Wiosny

    Ponad 150 piechurów uczestniczyło w kolejnej edycji Rajdu Pierwszy Dzień Wiosny, który jak sama nazwa wskazuje, organizowany jest z okazji nadejścia najbardziej wyczekiwanej i najpiękniejszej pory roku.  Po raz trzeci z rzędu organizatorem imprezy było SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej w Białaczowie, przy wsparciu PTTK Odział w Żarnowie oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Młodzi Liderzy w Białaczowie. Celem rajdu oprócz propagowania turystyki pieszej była promocja walorów  krajoznawczych i zabytków gminy Białaczów.

    25 marca przywitał uczestników rajdu piękną i słoneczną pogodą. Punktualnie o 9.00 drużyny SKKT ze szkół: w Aleksandrowie, Miedznej Drewnianej, Petrykóz, Białaczowa oraz turyści indywidualni z Żarnowa, Przysuchy, Końskich i Piotrkowa Trybunalskiego stawili się na muszli koncertowej w Białaczowie. Po weryfikacji, rozdaniu okolicznościowych plakietek i słodkich upominków, rajdowicze ruszyli na 8 km trasę, która prowadziła z Białaczowa, przez osiedle Małachowskiego, duktami leśnymi do Miedznej Murowanej do zbiornika retencyjnego i z powrotem do Białaczowa. 

    W czasie rajdu, chętni mogli rozwiązywać krzyżówkę  o tematyce wiosennej. Zadanie wymagało nie tylko wiedzy o roślinach i  zwierzętach kojarzonych z wiosną. Ważny był także  refleks, bowiem oprócz poprawnego rozwiązania . liczył się również czas. Trzy osoby z największą liczbą poprawnych rozwiązań i najlepszym czasem otrzymały drobne upominki. Byli to uczniowie ze szkoły  w Miedznej Drewnianej : Błażej Jabłoński, Hania Czajkowska oraz Białaczowa- Nikola Watychowicz.

    W czasie posumowania zostały  wręczone odznaki najbardziej aktywnym turystom. Były to odznaki  Siedmiomilowe Buty,   Disney i PTTK, małe Odznaki Turystyki Pieszej(OTP) w stopniu brązowym,   a wśród wyróżnionych  znaleźli się uczniowie ze SKKT PTTK z Białaczowa i Miedznej Drewnianej.  Drobne upominki otrzymał także najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu. Na zakończenie przedstawiciele drużyn odebrali pamiątkowe dyplomy

    Na szczególną uwagę zasługuje obecność członka Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie- Cezarego Króla, który jest również przewodnikiem w Piotrkowie Trybunalskim .  Ponadto cieszy duża liczba rodziców, wędrujących razem z dziećmi

    Piękna pogoda, otoczenie lasów i budząca się do życia przyroda spowodowała, że  imprezę turystyczną można uznać za udaną.

    Komandorem rajdu była Magdalena Szołowska, wspierana przez Joannę Świątek i Elżbietę Wróbel.

  • Kolejne wygrane Asi Sielskiej

    15 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach po raz dwunasty odbyła się widowiskowa impreza sportowa- Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin „KOBIERZYCE CUP” z udziałem 320 zawodników, reprezentujących Polskę, Czechy, Ukrainę, Słowację, Bułgarię oraz Łotwę.W kategorii V 13-14 40kg zwyciężyła uczennica klasy szóstej Joanna Sielska.

    22 kwietnia Asia wzięła udział w Turnieju Bushi-Do Cup w Starachowicach, W którym  brało udział około 600 zawodników z 45 klubów.Tutaj Asia znowu nie miała sobie równych.Asia trenuje karate od kilku lat w Końskich. Treningi nie przeszkadzają jej w wynikach w nauce,gdyż jest bardzo dobrą uczennicą.

    Jej młodszy brat Adam-uczeń klasy czwartej-jest również zawodnikiem tego klubu i razem z Asią bierze udział w wielu zawodach.Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.

  • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA ORAZ PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

    Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
    W ten wyjątkowy dzień – który jednocześnie jest Pierwszym Dniem Wiosny w klasach  0 - III zostały przeprowadzone przez panie pedagog warsztaty. Uczniowie aktywnie włączyli się w proces promowania akcji, której celem jest budowanie świadomości na temat Zespołu Downa, a także tolerancji, akceptacji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Uczniowie założyli skarpetki nie do pary w różnych kolorach, wykonali plakaty, karty pracy oraz wzięli udział w zabawach i ćwiczeniach. Wszystko na znak solidarności i szacunku.
    Z tej okazji ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Kolorowa skarpetka”. Do organizatorów wpłynęło 15 prac, z których juty wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.
    I MIEJSCE – Antoni Watychowicz klasa 0
    II MIEJSCE – Gabriel Papiernik klasa II
    III Miejsce – Lena Trębarczyk
    WYRÓŻNIENIA:
    Wiktoria Józwik klasa II
    Bartłomiej Gołąb klasa 0.
    Tego dnia odbyła się również „Wiosenna Loteria Fantowa” podczas której uczniowie mogli kupić los i wylosować nagrodę. Nagrodami były przyniesione wcześniej przez uczniów fanty: zabawki, gry, maskotki, książki. Dochód z loterii przeznaczony zostanie na organizację Dnia Rodziny w naszej szkole.

  • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

    Przyszłości w naszej szkole.

    Laboratoria Przyszłości tonajwiększy
    wPolsce projekt edukacyjno-technologiczny
    . Dzięki tejwyjątkowej inwestycji wedukację, szkoły podstawowe zostały wyposażone
    wnowoczesny sprzęt: Drukarki 3D, gogle VR orazmikrokontrolery już teraz pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty
    idoskonalić umiejętności przydatne nanowoczesnym rynku pracy.Kontynuacją programu Laboratoria Przyszłości są
    Mobilne Laboratoria Przyszłości, które odwrześnia br. w sposób praktyczny wspierają uczniów inauczycieli wwykorzystywaniu możliwości sprzętu zakupionego wramach tego programu. Taką współpracę koordynator Laboratorium Przyszłości
    w naszej szkole pani Magdalena Szołowska nawiązała z Mobilnymi Laboratoriami zgłaszając szkolę do Ogólnopolskiego projektu. Warsztaty te w naszej placówce odbyły się  14 marca i udział w nich  wzięły klasy V a, b, VI i VII. Zajęcia odbywały się jednocześnie w 2 salach lekcyjnych i prowadzone były przez dwóch wyspecjalizowanych szkoleniowców. W jednej sali  było szkolenie z drukarki 3d, gdzie młodzież projektowała breloczki z własnym napisem i drukowała je, cześć uczniów pracowała na długopisach 3d tworząc własne imiona.  Uczniowie korzystali z gogli VR, dzięki którym mogli się pospacerować
    w  kosmosie, na księżycu, czy odbyć wędrówkę w ludzkim ciele. W drugiej sali odbyły się rozmowy ze sztuczną inteligencją, młodzież odgadywała wyuczone znaki oraz rozegrała mecz za pomocą robotów
    w piłkę nożną. Były to zajęcia niecodziennei bardzo pouczające. Uczniowie byli bardzo zadowoleni
    i chętnie uczestniczyli w warsztatach. Serdeczne podziękowania kieruję do koordynatora Projektu pana Jana Urmańskiego, z którym nawiązałam współpracę.

  • Warsztaty wielkanocne w naszej szkole

    W dniu 29 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Dzieci z klas 0-III razem z wychowawcami tworzyli wspólnie piękne i niepowtarzalne pisanki, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli przyjemność podpatrywać tworzenie wielkanocnych dzieł przez Panie                        z Gminnego Koła Gospodyń. Starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli m.in.             w robieniu pięknych palm wielkanocnych i innych ozdób. Pani Monika Karbownik zaprezentowała dzieciom ciekawą technikę malowania jajek woskiem. Przygotowane przez gości i uczniów prace wprowadziły wszystkich w niezwykle ciepłą i serdeczną atmosferę Świąt Wielkanocnych.

    Warto jeszcze dodać, że nasza społeczność szkolna włączyła się także aktywnie w przygotowanie Gminnego Kiermaszu Wielkanocnego, robiąc zakwas na barszcz oraz babeczki.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym wyjątkowym dniu zachęca się  ludzido podjęcia różnorodnych działań mających na celu podniesienie świadomości na temat osób ze spektrum Autyzmu na całym świecie. Odbywają się wówczas różne wydarzenia przyjazne temu zagadnieniu czy też zajęcia edukacyjne. Zwiększają one zrozumienie i akceptację oraz pomagają zrozumieć dzieci i osoby dorosłe dotknięte spektrum Autyzmu.

    W naszej szkole z okazji tego ważnego dnia również odbyły się różne akcje i wydarzenia uświadamiające czym jest SA. W klasach 0-III odbyły się warszaty pt.: „Na niebiesko dla Autyzmu” poprowadzone przez szkolną panią pedagog, podczas których przedstawiono specyfikę SP, obejrzano wspólnie krótki film pt.: „Autyzm”, zaproszono dzieci do zabaw sensorycznych, a także stworzono wspólnie plakat z wykonanych przez dzieci kolorowych motylków. W grupach przedszkolnych, panie Iwona Wilk-Pręcikowska oraz Iza Bożek przedstawiły dzieciom bajkę pt.: „Jaś i niebieskie motyle” oraz zorganizowały zajęcia podczas których dzieci poznawały świat wszystkimi zmysłami.

    Tego dnia chętne dzieci przyszły ubrane na niebiesko na znak solidaryzowania się z osobami ze spektrum Autyzmu. Na koniec uczniowie mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej z tej okazji fotoramce.

  • Wycieczka do Miejskiego domu Kultury w Opocznie

      17 marca 42  uczniów klas VI- VIII wzięło udział w wycieczce do Miejskiego domu Kultury w Opocznie, aby obejrzeć spektakl pt. „Balladyna”. Przedstawienie zostało przygotowane przez teatr wrocławski teatr „Artenes”.   Mięło już prawie 190 lat od napisania tego wielkiego dzieła, którego przesłanie jest jednak wciąż aktualne.  „Balladyna” Juliusza Słowackiego jest lekturą obowiązkową   w klasie VII. Jej treść została osnuta wokół szeregu zbrodni, jakich dokonała tytułowa bohaterka, kierując się chęcią zdobycia władzy.                        W dramacie wieszcza świat realny przeplata się ze światem fantastycznym, pełnym tajemnicy i magii. Sztuka poprzez swoje uniwersalne wartości, uczy współczesnego widza, iż każda podłość uczyniona drugiemu człowiekowi   w imię zaspokojenia swoich ambicji, musi zostać osądzona i surowo ukarana. Wersja przedstawiona przez teatr to konwencja  baśni, w której romantyczna  fantazja przenika i determinuje wydarzenia ze świata realnego. Starsi uczniowie mieli okazję odświeżyć swoją znajomość lektury, natomiast uczniowie klasy VI mogli się z nią zapoznać. Sam jednak udział w spektaklu z pewnością pomoże nam zrozumieć sens tragicznych wydarzeń, jakie zostały opisane na kartach tego niezwykłego utworu.                     W czasie wycieczki opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki: Katarzyna Mazurkiewicz, Magdalena Szołowska, Joanna Świątek.

  • XXVII Przegląd Poezji „Krajobrazy Polskie”

    10 marca 2023 roku odbył się XXVII Przegląd Poezji „Krajobrazy Polskie” zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Żarnowie. Do udziału w żarnowskim „święcie poezji” w Domu Kultury w Żarnowie przystąpiło 32 uczniów  w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VI i VII-VIII. Recytatorzy reprezentowali szkoły podstawowe  z czterech  gmin: Aleksandrów, Białaczów, Paradyż i Żarnów. Z naszej placówki  w przeglądzie uczestniczyli: Lena Biniek, Piotr Cieślak ( wyróżnienie w kategorii klas I-III), Maja Grzesińska (wyróżnienie w kategorii klas IV-VI), Julia Liczbik, Katarzyna Szołowska(wyróżnienie  w kategorii klas VII-VIII). Wszystkim Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji utworów, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału w przeglądzie. Cytując słowa Pani Grażyny Szafińskiej-członka komisji konkursowej: „Reasumując należy podkreślić, iż wysoki poziom dzisiejszego Przeglądu poezji ”Krajobrazy Polskie”, to duża zasługa nauczycieli – opiekunów, którzy społecznie z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem własnego czasu, uczyli dzieci i młodzież pięknej polszczyzny budząc jednocześnie ich literacką wrażliwość i zamiłowania artystyczne”. Uczestników  przygotowały nauczycielki: Małgorzata Kocemba, Katarzyna Mazurkiewicz, Joanna Świątek.

  • 48 Rajd Bab

    Tegoroczna edycja Rajdu Bab przywitała nas prawdziwie wiosenną pogodą. Na starcie rajdu w Ogródku Jordanowskim w Końskich stawiliśmy się punktualnie o 9.00, by zweryfikować obecność drużyny.  Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i słodki wafelek.  Następnie ruszyliśmy na trasę rajdu, która liczyła 12 km i przebiegała z Końskich ulicą Spacerową do Kornicy, dalej czerwonym szlakiem do Baryczy ( gdzie zostało zorganizowane  ognisko), a następnie do Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie.

    W tym roku organizatorzy wrócili do organizacji drużynowej rajdu, to znaczy uczestnicy zostali podzieleni na zespoły. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: rzutom do celu, grze w karty, rozwiązywaniu krzyżówki , skakaniu na skakance oraz odgadywaniu postaci bajkowych. Zarówno dorośli i dzieci świetnie się bawili .
    Po podsumowaniu zmagań przez organizatorów okazało się, że dwie nasze drużyny zajęły dwie kluczowe lokaty.

    Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szybcy i Sprytni( OlekLiczbik, Julia Liczbik, Ola Prusek, Ania Prusek, Barbara Wójcik, Monika Liczbik) , miejsce trzecie uzyskała drużyna o nazwie  GangusyBiałaczowskie( Kuba Miernicki, Zosia Wilk.,Adam Skalski, Magdalena Szołowska, Joanna Świątek).

    Warto podkreślić , że do rywalizacji przystąpiło 60 drużyn. Możemy mówić więc o sukcesie, tym bardziej,  że młodzież rywalizowała z dorosłymi.

    Opiekunkami uczestników rajdu były panie: Magdalena Szołowska oraz Joanna Świątek, wspierane przez rodziców: Barbarę Wójcik, Monikę Liczbik, Patrycję i Roberta Watychowicz.

  • Taneczne walentynki klas IV_VIII

     

     14 lutego 2023 w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa połączona z balem karnawałowym. Tego dnia w ubiorachnaszych podopiecznych dominował kolor czerwony.

    Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od godziny 12.00 – 15.00 w rytmach muzyki rozpoczęliśmy dyskotekę, po bardzo długiej przerwie pandemicznej.
    Na początku uczniowie oswajali sięz parkietem i szykowali się do konkursu tanecznego. Głównym  punktem zabawy, był klasowy turniej w rytm znanego tańca„belgijka” wykonanego przez wszystkich uczniów  klas 4-8. Każda klasa prezentowała się osobno,
    a następnie taniec ten został zatańczony przez wszystkich chętnych uczestników. Było to miłe zaskoczenie dla wszystkich nauczycieli, gdyż cała młodzież znajdująca się na sali wzięła w tańcach czynny udział. Uczniowie szlifowaligo na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem pań - opiekunek SU Marzanny Paduszyńskiej i Magdaleny Szołowskiej. Przewodnicząca Szkoły Maja Wróbel w asyście koleżanki Joanny Sielskiej uroczyście otworzyła pocztę walentynkową i rozdała walentynki. W przerwie uczniowie korzystali z poczęstunku w klasach przygotowanych przez rodziców. Kilka zdjęć z imprezy.

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.  1 marca 1951 roku został wykonany wyrok   śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość   Polski   z nową    sowiecką okupacją. W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Od 2011 roku ten dzień został ustanowiony świętem państwowym. Zbigniew Herbert napisał o Żołnierzach Wyklętych: “Ponieważ żyli prawem wilka, historia głucho nich milczy, pozostał po nich w białym śniegu żółtawy mocz   i ślad ich wilczy” Dla upamiętnienia działalności antykomunistycznego podziemia.  Od 2002 roku w całej Polsce orgaznizowane są biegi “Tropem wilczym”.  W bieżącym roku do akcji przystąpiła również nasza szkoła. Uczniowie klas IV- VIII mieli do pokonania dystans 1963 m- dla upamiętnienia roku, kiedy zginął ostatni żołnierz antykomunistycznego podziemia Józef Franczak pseudonim “ Lalek”.

    Bieg został zorganizowany z podziałem na dwie kategorie: dziewczęta klas IV- VIII i chłopcy klas IV- VIII. Dla czterech najlepszych w każdej kategorii zostały przyznane specjalne pakiety okolicznościowe: pamiątkowe koszulki, medale, komiksy)Wyróżnieni: w kategorii dziewcząt: I miejsce Milena Pankiewicz ( Va).

    Ania Prusek ( Va). Dagmara Watychowicz ( Vb). Blanka Brewińska ( VI). W kategorii chłopców: I miejsce Kamil Kowalski ( VIII). Jakub Murawski( VI). Michał Murawski ( VI) oraz Jan Czechowicz z klasy VIII.

    Koordynatorem i organizatorem biegu była Pani Joanna Świątek. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały panie: Magdalena Szołowska, Marzanna Paduszyńska i Aleksandra Skalska.

  • Walentynkowy Bal Karnawałowy

     14 lutego w oddziałach przedszkolnych odbył się Walentynkowy Bal Karnawałowy. Dzieci, przebrane w różnorodne, kolorowe stroje, wspaniale bawiły się przy muzyce oraz podczas zorganizowanych zabaw. Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

  • I Rajd Walentynkowy

    18 lutego odbył się I Rajd Walentynkowy zorganizowany przez Oddział PTTK w Żarnowie oraz SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej.  Mimo przenikliwego wiatru w imprezie turystycznej wzięło udział około 100 osób ze szkół w Białaczowie, Miedznej Drewnianej, Petrykóz i Żarnowa. Trasa rajdu liczyła 8 km i prowadziła z Miedznej Drewnianej, duktami leśnymi w kierunku Białaczowa, Białaczów( rezerwat przyrody), fragmentem Piekielnego Szlaku( gościniec) do Miedznej.

    Podsumowanie rajdu odbyło się w szkole w Miedznej, gdzie zostaliśmy sympatycznie i miło przyjęci, poczęstowani gorącą pyszną zalewajką. Ponadto najaktywniejsi piechurzy otrzymali odznaki turystyki pieszej. Wśród wyróżnionych odznaką znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Karolina Stasiak( brązowa) i Filip Wróblewski( popularna). Następnie odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejsza walentynkę. Wyróżnienia otrzymały: Julia Liczbik i Dagmara Watychowicz z klasy VB.

    Uczniami naszej szkoły  opiekowały się Panie: Marzanna Paduszyńska, Magdalena Szołowska, Joanna Świątek.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023. 

    W naszej szkole,w ramach inicjatywy DBI zostały przeprowadzone na zajęciach informatycznych i godzinach do dyspozycji wychowawcy klasy zajęcia edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem zasobów strony www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne. Przeprowadzono  gry i zabawy promujące bezpieczne korzystanie z nowych technologii i Internetu wśród dzieci.Akcja będzie trwała do końca marca.

  • XXI Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego

    Sobotni poranek 4 lutego przywitał wszystkich prawdziwą zimową aurą.  Nie przeszkodziło to sympatykom pieszych wędrówek wyruszyć na trasę XXVI już Rajdu Szlakiem  Powstania Styczniowego, która prowadziła  z Klewa poprzez Brzezie, Wacławów do Skotnik( 7 km).  W wędrówce uczestniczyli uczniowie ze szkół w :  Aleksandrowie, Białaczowie, Miedznej Drewnianej, Skotnik i Żarnowa. Byli też turyści indywidualni z Piotrkowa Trybunalskiego, Przysuchy, Moszczenicy i Tomaszowa Mazowieckiego. Imprezę zabezpieczali strażacy z OSP w Skotnikach oraz policjanci z Sulejowa. Każdy mógł więc poczuć się bezpiecznie.  Wraz z nami maszerował Wicemarszałek Województwa  Łódzkiego-  pan Zbigniew Ziemba oraz wójt gminy Aleksandrów- Pan Paweł Mamrot.

    Po rozdaniu dyplomów i pamiątkowych plakietek wróciliśmy do domów.

    Opiekunkami naszych uczniów w czasie rajdu były Panie: Magdalena Szołowska i Joanna Świątek

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
    ul.Szkolna 36, 26-307 Białaczów
  • 44 / 758 14 12
    44 / 758 14 18

Galeria zdjęć