Nawigacja

 • Przedszkolaki w MDK oraz sali zabaw w Opocznie

  Przedszkolaki w MDK oraz sali zabaw w Opocznie

       11.03.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa oraz do Centrum Dziecięcego Riki” w Opocznie.

         Spektakl oparty był na motywach baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie było kolorowym, wesołym, roztańczonym i rozśpiewanym wydarzeniem. Towarzyszące dzieciom w trakcie spektaklu emocje pokazały, że dzieci doskonale się bawią. Ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja oraz efekty specjalne.

          W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Wizyta w bawialni pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

         Dzieci wróciły do przedszkola nieco zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń.   foto

 • Roztańczony Dzień Kobiet

  Roztańczony Dzień Kobiet

       8 marca,z okazji Dnia Kobiet,odbył się w naszej szkole I Konkurs Taneczny.Na wstępie uczennica klasy ósmej Monika Reszelewska przywitała wszystkich oraz przypomniała historię obchodów Dnia Kobiet .Następnie przedstawiła skład jury:Pani Ola Skalska i uczniowie Maciek Łukasik oraz Kacper Jakubczyk.Do konkursu zgłosili się przedstawiciele  klas IV-VIII.Walca angielskiego zatańczyła Kasia i Łukasz z klasy IV.Po nich na parkiecie zaprezentowały się uczennice klasy Vb:Ania ,Zuzia i Maja,które tańczyły w rytm piosenki „Damą być”.Wspaniały taniec wykonała Oliwia z klasy VI,która tańczyła przy piosence „Harry Potter”. Dynamiczny układ taneczny pokazał zespół chłopców z klasy IV przy utworze „Macarena” .Wreszcie na parkiecie pojawili się uczniowie klasy VIII,którzy zatańczyli „Jezioro Łabędzie”.Za swój występ otrzymali owacje na stojąco. Wszyscy wykonawcy przygotowali odpowiednie układy taneczne , a także ciekawe ubiory.

     W czasie obrad jury uczniowie klas I-IV wykonali piosenki „Być kobietą” oraz „Małgośka”. Z okazji Święta Mężczyzn - przypadającego 10 marca - zespół zadedykował Panom piosenkę pt. „Takiego Janicka”.

       Jury odczytało wyniki konkursu. Bezkonkurencyjny okazał się zespół „baletnic” z klasy ósmej ,który wykonał swój występ na „bis”.Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.Cała impreza odbyła się w atmosferze zabawy i uśmiechu.

     Dyrektor szkoły Pani Anna Smolarczyk podziękowała Panom za przygotowanie uroczystości oraz wszystkim artystom biorącym udział w konkursie. „Do zobaczenia za rok w II Konkursie Tanecznym”-tak zakończyła Monika.    foto

 • W ogrodzie poezji…

   W ogrodzie poezji…

  Uczniowie  klas I-VIII prezentowali swoje umiejętności recytatorskie w dwóch  konkursach.

         

  Pierwszy z nich to Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poeci nieznani. Pokolenie 1920”. Celem przeglądu było podniesienie świadomości historycznej młodych Polaków, przybliżenie im poprzez poezję, dylematów i wyzwań przed jakimi stawali reprezentanci pokolenia, którzy doświadczyli drugiej wojny światowej, musieli odnaleźć się  w realiach, jakie nastały w kraju po roku 1945 i którym  żyć przyszło w komunistycznej Polsce. Udział w konkursie był wspaniałą lekcją historii i języka polskiego dla Martyny Guzińskiej, Mateusza Gradzińskiego i Mateusza Wojciechowskiego. Ich interpretacje tak trudnych utworów, zachwyciły słuchaczy.

   

  Drugi z przeglądów to już XXIII, sławiący piękno ziemi ojczystej, zorganizowany przez PTTK oddział w Żarnowie pod hasłem „Krajobrazy Polskie”. W konkursie udział wzięło 10 szkół. Nasi  reprezentanci to: Marcelina Andrychiewicz kl. 4,  Karolina Stasiak kl.1B oraz laureatka II miejsca, uczennica klasy ósmej - Monika Reszelewska. 

   

  Talent recytatorski naszych uczniów napawa nas wielką dumą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Tutaj foto z konkursów              Tekst K. Mazurkiewicz

 • "Ciekawy świat chemii – kwasy,zasady,sole.”

  "Ciekawy świat chemii – kwasy,zasady,sole.”

  „Powiedz  mi , a zapomnę.

  Pokaż mi , a  zapamiętam.

  Pozwól mi działać , a  zrozumiem.”

                      

        Te  właśnie słowa Konfucjusza są  mottem przewodnim  innowacji pedagogicznej  w  naszej szkole,której realizacja rozpoczęła się   6 lutego . Innowacja ma charakter metodyczno-organizacyjny i skierowana jest do uczniów klasy VIII. Celem ogólnym innowacji  jest  rozwój i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy z zakresu   chemii.

  W trakcie zajęć uczniowie będą pracowali metodą eksperymentu naukowego i będą prowadzić dziennik zajęć laboratoryjnych,  będą uczestniczyć w grach  i zabawach dydaktycznych . Na podstawie posiadanej już wiedzy ,  różnorodnych tablic chemicznych,  , materiałów źródłowych, filmów edukacyjnych  będą stawiać pytania problemowe oraz hipotezy, a następnie je  udowadniać lub obalać  poprzez przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń  , zapisywać wyniki , wyciągać wnioski , pisać i uzgadniać równania  reakcji chemicznych oraz rozwiązywać zadania problemowe ,  testy on-line , oraz samodzielnie je tworzyć.

   Realizowana  innowacja  uwzględnia  kształcenie i rozwijanie  kompetencji kluczowych.

   Autorką i realizatorką innowacji jest nauczycielka chemii – Anna Kałuża

  Tekst : Anna Kałuża     foto

 • „W karnawale są bale!”

  „W karnawale są bale!”

  „W karnawale są bale!”. Pod tym hasłem w czwartek 7 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Białaczowie odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0-VIII. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii.  Wspólna zabawa przy pięknie udekorowanej sali i przy muzyce pozwoliła  bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. foto

 • Wycieczka do kina i parku trampolin w Kielcach.

  Wycieczka do kina i parku trampolin w Kielcach.

  Tuż przed samymi feriami zimowymi w dniu 8 lutego odbyła się wycieczka do Kielc. Wzięło w niej udział 47 uczniów naszej szkoły, głównie z klas IV i VB, a także kilku uczniów z innych klas.

  Pierwszym etapem tego wyjazdu był seans filmowy w kinie Helios. Jednak głównym celem była wizyta w parku trampolin FlySky . Najpierw odbyła się rozgrzewka i instruktaż na temat bezpiecznego korzystania z dostępnych urządzeń. Następnie uczniowie zaopatrzeni w specjalne skarpety antypoślizgowe mogli skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji.

  Wycieczkę zorganizowali panowie Arkadiusz Franaszczyk i Mariusz Leśnicki, a opiekę nad uczniami pełniła także pani Magdalena Szołowska.

  Foto z wycieczki

 • Wizyta ratownika medycznego

  Wizyta ratownika medycznego

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, a tym samym wzrostem zagrożeń czyhających w tym czasie na nasze dzieci i młodzież, zorganizowane zostało w dniu 7 lutego spotkanie z ratownikiem medycznym. Przypomniał on podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas tego spotkania nasi uczniowie mogli poznać również specyfikę pracy ratownika medycznego i zakres jego obowiązków. 

  Spotkanie zorganizowały panie Marzanna Paduszyńska i Anna Wijata.

  Foto ze spotkania

 • III MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W POWIECIE 

  III MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W POWIECIE 

  24 stycznia w Szkole Podstawowej w Wójcinie odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu Opoczyńskiego w mini piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiło 5 Szkół Podstawowych. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym.

  Wyniki :

  SP Białaczów- SP Kamień 2:0

  SP Białaczów- SP Wójcin 2:0

  SP Białaczów- SP Opoczno  1:2

  SP Białaczów- SP Żarnów 1:2

   

  Po zaciętej i wyrównanej walce nasi młodzi siatkarze wywalczyli 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w tej dziedzinie sportu.

  Skład naszej drużyny:

  Karol Zieliński

  Wojciech Stępniak

  Mateusz Andrychiewicz

  Dawid Paduszyński

  Jakub Szwedkowicz

  Kacper Gajcy

  Szymon Paduch

  Kacper Tatarzyński

   

  Uczniów przygotowała Marzanna Paduszyńska    foto 

 • ,,Dzisiaj babciom i dziadkom kochanym zaśpiewamy…’’

  ,,Dzisiaj babciom i dziadkom kochanym zaśpiewamy…’’

   

       Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów święta Babci i Dziadka w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać.  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości przez swoich wnuków. 

       W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się 25 stycznia 2019 roku. Licznie przybywający do naszych przedszkolaków Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu przygotowanego przez swoje wnuczęta. Podczas uroczystego powitania przez Panią Dyrektor na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały humorystyczną część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Pokazały, że dziadkowie naszych przedszkolaków są nowocześni,  energiczni,  aktywni zawodowo  i towarzysko.  Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do Dziadków, a zarazem podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, jak również za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

      Publiczność nie żałowała pochwał dla „małych aktorów” i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane podarunki.W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

       Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy jeszcze raz samych pięknych chwil w życiu  i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. A rodzicom dziękujemy za pomoc  i zaangażowanie  w przygotowaniu tego wspaniałego święta J    foto

 • Pani Zima z wizytą u przedszkolaków.

  Pani Zima z wizytą u przedszkolaków.

  ,,  Saniami Pani Zima przybyła,

     Wspaniałe czapy drzewom uszyła.

     Ubrała dachy w płaszcze zimowe,

     Wszystkim rozdała kołdry puchowe…”

   

  Tymi, oto słowami w piątek 11.01.2019 roku nasz specjalny gość - ,,Pni Zima” przywitała wszystkie dzieci w przedszkolu. Była ubrana na biało, a jej suknie otulały śnieżynki. Na początku spotkania nasz gość przeczytał opowiadanie na podstawie którego, dzieci utrwaliły sobie charakterystyczne cechy omawianej pory roku. Dowiedziały się jak należyubierać się zimą oraz jak można spędzić aktywnie czas bawiąc się na śniegu.,,Pani Zima” opowiedziała także dzieciom, dlaczego lubi mróz i śnieg. W trakcie spotkania wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach i zabawach takich jak:

   

  • rozwiązywanie zimowych zagadek ukrytych w śnieżnych kulach,
  • masażyk relaksacyjny na podstawie wiersza Z. Makowskiej „Świeci gwiazdka”,
  • wybieranie ubranek tak, aby dzieci mogły pójść pobawić się na śniegu,
  • zabawa chustą animacyjną i śnieżnymi kulami,
  • ,,Wirujące śnieżynki” – zabawa orientacyjno-porządkowa itp.

   Przedszkolaki śpiewały znane i lubiane piosenki o zimie oraz z ,,Panią Zimą” wspólnie  zatańczyły przy piosence ,, Zima, zima, zima, pada, pada śnieg…”. Z pomocą naszego gościa wykonały prace plastyczną ,,Bałwanek w szklanej kuli”. Na koniec spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie orazdzieci wręczyły Pani Zimie własnoręcznie wykonany prezent w postaci jej wizerunku, natomiast przedszkolaki otrzymały od gościa ciepłe lody. Wszyscy dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że Zima taka biała i mroźna na długo zostanie z nami. Dziękujemy  mamom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tego dnia, a w szczególności inicjatorce tego wspaniałego spotkania pani Kindze Kałuży (mamie chłopców z Ob) J

  foto

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

   Jasełka Bożonarodzeniowe

  W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białaczowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów  naszej szkoły  foto

 • KOLEŻANKO, KOLEGO ZRÓB DLA KOGOŚ COŚ DOBREGO!

  KOLEŻANKO, KOLEGO ZRÓB DLA KOGOŚ COŚ DOBREGO!

  W dniach od 10 do 14 grudnia 2018r., w naszej szkole, za sprawą samorządu uczniowskiego i rady rodziców, miała miejsce świąteczna zbiórka dla osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Otwarte serca naszych uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły pozwoliły zgromadzić wiele produktów spożywczych, środków czystości oraz innych przedmiotów codziennego użytku, które przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Białaczowie zostały przekazane pod właściwe adresy. Nie zabrakło wzruszeń i świątecznych życzeń.        

  Warto czasem rozejrzeć się dookoła i zauważyć, że obok nas jest ktoś, kto potrzebuje naszego wsparcia. Nasi uczniowie wiedzą, że działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności  z potrzebującymi. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

  Pamiętajmy, że:  

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” [Jan Paweł II ]    foto

 • „(…) my z niego wszyscy”

  „(…) my z niego wszyscy”

  13 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W czasie tej ważnej uroczystości wspominaliśmy życie  i twórczość  Adama Mickiewicza. Rocznica była niezwykła, bo w 2018 roku, w tym ważnym okresie-stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości upłynęło 220 lat od jego urodzin.  Foto

  Po części upamiętniającej dokonania naszego wieszcza, uczniowie klas IV-VIII przedstawili inscenizację II części Dziadów i ballady Romantyczność. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali: Mateusz Gradziński, Julia Goworek, Natalia Pankiewicz, Maja Jóźwik, Anna  Wilk, Wiktoria Kowalska, Maciej Łukasik, Wiktor Adamus, Bartłomiej Liczbik, Aleksandra Krawczyk, Oliwia Wójcik, Jan Czechowicz, Anna Szołowska,  Alicja Jaworska, Krzysztof Wijata, Hanna Grzybek. Obsługę techniczną sprawowali: Kamil Kołodziejczyk, Mateusz Świątek, Sebastian Andrychiewicz,  Kacper Zieliński; wprowadzenie do dramatu i rozważania nad rolą twórczości Mickiewicza w naszym życiu przedstawili: Monika Reszelewska, Mikołaj Natkański, Marta Szmitkowska i Martyna Guzińska.

  Uroczystość przygotowały panie: Katarzyna Mazurkiewicz, Joanna Świątek, Marzanna Paduszyńska.

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE Z SENIOR-VIGOR

  WARSZTATY  BOŻONARODZENIOWE Z SENIOR-VIGOR

  Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 7.12.2018 w naszej szkole Rada Rodziców zorganizowała warsztaty bożonarodzeniowe. Warsztaty te były prowadzone  przez Dom Dziennego Pobytu Senior Vigor. Przy realizacji całego przedsięwzięcia pomagał Samorząd Uczniowski.Spotkanie miało na celu, zapoznanie dzieci z różnorodnymi technikami wykonywania ozdób świątecznych, zajęcia były dostosowane dla każdej grupy wiekowej. W ramach warsztatów uczniowie wykonywali najrozmaitsze ozdoby. W czasie trwania warsztatów dzieci odwiedził również Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty.

  Czas spędzony na warsztatach pozwolił dzieciom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze. Serdecznie dziękujemy miłym gościom za przybycie i mamy nadzieję że to nie ostatnie spotkanie z Seniorami.      foto

 • Mikołaj w przedszkolu

  Mikołaj w przedszkolu

  Z okazji Mikołajek w dniu 7 grudnia nasze przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały przybycia świętego Mikołaja. Gdy usłyszały pukanie do drzwi i znane wołanie     „ ho, ho, ho….” - radość była ogromna. Wspaniały gość został przywitany wierszem, następnie wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. W czasie wręczania prezentów Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne i zachęcał do czynienia dobra. Zapanowała radosna wrzawa, otrzymane prezenty bardzo się podobały. Dzieci wraz z Mikołajem mogły sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez wychowawczynie oraz bawić się w rytm mikołajkowych piosenek. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i zawsze na niego czekają. Na pożegnanie zachwycone dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia oraz obdarowały gościa własnoręcznie wykonanym upominkiem. Spotkanie ze Świętym Mikołajem zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci, które z pewnością już dziś nie mogą doczekać się kolejnego. Mikołaj obiecał, iż odwiedzi ich w przyszłym roku – o ile wszyscy będą grzeczni!

  Dzieci serdecznie dziękują Mikołajowi za odwiedziny.    foto

 • Nocne czytanie

  Nocne czytanie
 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

  ZABAWA ANDRZEJKOWA

  Andrzejki to ostatnia okazja do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. W czwartek 29 listopada, w wigilię imienin świętego Andrzeja,bawiliśmy się i my. Tego dnia odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy młodsi uczniowie mieli okazję wziąć udział we wspólnym wróżeniu. Mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości kręcąc andrzejkowym kołem: szczęście, bogactwo, czy może jakaś inna niespodzianka. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też, losowali kartki z zawodami.Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze przebranie za bajkową postać,a na koniec wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach znanych i lubianych utworów. Rada Rodziców przygotowała także słodki poczęstunek.foto 

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci - przytulanką. Do obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia„ przyłączyły się nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.  W piątek 23.11.2018 roku przyniosły swojego ulubionego misia z którym świetnie się bawiły. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, dowiedziały się jak powstał pluszowy miś a następnie przypominały sobie znane misie z różnych bajek i filmów animowanych. Wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”, po czym wzięły aktywny udział w rozmowie na temat szanowania zabawek oraz złożyły przyrzeczenie, że będą dbać o swoich milusińskich. Po zajęciach przybył do nas  „prawdziwy” pluszowy miś, który przywitał się ze wszystkimi oraz poczęstował swoim przysmakiem – miodkiem. Miś wraz z wszystkimi dziećmi i ich przytulankami wziął udział w zabawach z chustą animacyjną oraz zabawie ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”. W dalszej części wszyscy wspólnie odśpiewali misiowi „Dwieście lat” z okazji jego 116 urodzin oraz poczęstowali się pysznym tortem. Przedszkolaki i ich misie zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy piosenkach o misiach. Dużo radości i uśmiechu wywołały u dzieci konkursy sprawnościowe, a w szczególności chodzenie po linie z misiem na rekach, na czworakach z misiem na plecach oraz rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami. Podczas balu każdy mógł zamienić się w misia i zrobić zdjęcie w foto budce.  W trakcie imprezy zostały także wręczone przez naszego gościa Misia nagrody za udział w konkursie plastycznym ,, Mój przyjaciel Miś”. Jury w składzie: Pani Aleksandra Skalska, Pani Marzanna Paduszyńska i Pani Elżbieta Milczarek przyznało następujące miejsca - I kategoria oddziały przedszkolne:

  miejsce I – Katarzyna Wilk (kl. Oa)

  miejsce II – Kacper Stasiak (kl. Oa)

  miejsce III – Julia Filipek (kl. Ob)

  Wyróżnienie: Nikodem Bożek i Jakub Papiernik (kl. Ob)

  II kategoria klasy I-III:

  I miejsce – Agnieszka Przybył (kl. Ib)

  II miejsce – Joanna Sielska ( kl. II)

  III  miejsce -  Jagoda Jóźwik ( kl. II)

  Wyróżnienie: Julia Liczbik (kl. Ib)

  Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !

  Na koniec naszego spotkania Miś wręczył wszystkim dzieciom medale za uczestnictwo w ,,Dniu Pluszowego Misia” i ,,Misie Lubisie’’ natomiast od przedszkolaków Miś otrzymał również medal i zapas miodku na zimę. Dzieci bawiły się wyśmienicie, z uśmiechem i zadowoleniem wychodziły do swoich domów. Cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w zrealizowaniu imprezy, wszystkim gościom a w szczególności - Misiowi.

  foto

 • WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

  WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

  14 listopada 2018 roku przedszkolaki wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Opoczna. W związku z tematyką omawianą w tym tygodniu pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą zawodową. Mieliśmy okazję zobaczyć stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do różnego rodzaju wypadków. Przy okazji przedszkolaki utrwaliły sobie numer do Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112 i przypomniały zasady jakich trzeba przestrzegać podczas pożaru. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie jakim dysponują pracownicy straży podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Uczestnicy wycieczki przez chwile mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Po takiej wizycie prawie wszystkie dzieci już wiedzą kim chcą zostać w przyszłości. Kolejnym etapem naszego wyjazdu była zabawa w bawialni ,,Nikuś”. Gdzie dzieci radośnie i aktywnie spędziły czas. Zmęczeni ale za to w dobrych nastrojach wróciliśmy do przedszkola      foto

   

 • „Niepodległa, Niepokorna”

  „Niepodległa, Niepokorna”
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul.Szkolna 36, 26-307 Białaczów
 • 44 / 758 14 12
  44 / 758 14 18

Galeria zdjęć