Nawigacja

 • Przyszła do nas Pani Jesień...

  Przyszła do nas Pani Jesień...

            W piątek 19 października nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Jesień. Przyszła w pięknej kolorowej sukni z wiankiem z liści na głowie.  Miała ze sobą dwóch pomocników, którzy pomogli jej przynieść kosze skrywające dary jesieni oraz  parasol z kroplami deszczu w których były ukryte zagadki. Gość przywitał dzieci pięknym wierszem pt. ,,Idzie lasem Pani Jesień”  a następnie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość wykazania się swoją wiedzą związana z jesienią udzielając odpowiedzi na zadawane pytania. Dzieci wzięły udział w  zabawach ruchowych takich jak rzut orzechem i kasztanem do celu oraz taniec z liściem. Przedszkolaki miały również okazję wykazać się znajomością  piosenki o Pani Jesieni, przy której wszyscy razem wspólnie zatańczyli. Na zakończenie wykonały pomysłowe prace plastyczne, przedstawiające  Panią Jesień oraz wybrały się z naszym gościem na spacer.  Pani Jesień obdarowała wszystkich słodkościami a dzieci wręczyły jej bukiet kwiatów zrobionych z liści. Mamy nadzieje, że jesień na długo pozostanie z nami taka ciepła, barwna i bogata w jesienne skarby! Czas razem spędzony dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Pani Dyrektor za skorzystanie z  zaproszenia oraz rodzicom za okazaną pomoc a w szczególności p. Katarzynie Papiernik.foto

 • "JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI..."

  "JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI..."

   

  Dnia 16 października 2018 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Białaczowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Ślubowania klas pierwszych, oraz Dnia Edukacji Narodowej.

  Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły. Sceną zawładnęła starsza koleżanka w roli mądrej sowy, która postanowiła przetestować młodszych kolegów, zanim Ci zostaną przyjęci do grona uczniów. Dzieciaki zostały zasypane istnym gradem pytań. Jednak zuchy z pierwszych klas nie dały się zbić z tropu i , bez mrugnięcia okiem, śpiewająco udzielały mądrych odpowiedzi. Nie przeraziły ich trudne pytania o barwy ojczyste, o nazwę szkoły, czy imię pani dyrektor. Po zakończeniu przedstawienia nikt nie miał wątpliwości, że pierwszaki są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotkniecie jego lewego ramienia dużą kredką życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia.

  W drugiej części akademii odbyło się humorystyczne przedstawienie „Ciekawe życie w oświacie”-pokaz mody nauczycielskiej.

  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

  Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane piękne aniołki cierpliwości oraz dyplomy.       foto

  Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej i licznego grona zaproszonych gości.

 • PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE

  PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE

  W ciągu ostatnich dwóch tygodni w oddziałach przedszkolnych dominowała tematyka o zdrowiu. Dzieci dowiedziały się co należy robić by o nie dbać, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz jak dużą rolę odgrywa ruch. Zapoznały się z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera – własnoręcznie stworzyły swoją. Wiedzą, że podstawą  jest jedzenie owoców i warzyw, dlatego indywidualnie, każde według swojego upodobania, wykonało ,,owocowe szaszłyki”. Bardzo smakowały im tak podane witaminy. Dało im to wiele satysfakcji i radości. Natomiast 11.10.2018 r. wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Białaczowie. Pani pielęgniarka oprowadziła nas po ośrodku, pokazując pomieszczenia oraz niezbędne narzędzia do pracy dla lekarza, pielęgniarki i stomatologa.  Opowiedziała czym zajmują się osoby tu pracujące. Uświadomiła dzieciom, że profilaktyka zdrowia jest bardzo istotna w kształtowaniu odporności organizmu. Muszą od najmłodszych lat dbać o siebie, o higienę osobistą, ubierać się odpowiednio do pogody. Nie mogą brać sami żadnych leków znajdujących się w domowej apteczce. Bardzo ważne dla zdrowia są także szczepienia, zdrowe odżywianie oraz ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Po wyjściu z Ośrodka Zdrowia dzieci bardzo aktywnie spędziły czas bawiąc się i zbierając kolorowe jesienne liście. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  TEKST I FOTO : Karolina Józwik i Iwona Wilk- Pręcikowska     foto

 • Z wizytą we Lwowie.

   Z wizytą we Lwowie.

  4-9 października zespół "Jak Orlęta"gościł z wizytą we Lwowie.W składzie tego zespołu są również uczennice z naszej szkoły.

  Na okoliczność świętowania z Polonią Lwowską 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zespół zaprezentował koncerty w szkołach lwowskich:

   w Polskiej Szkole Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej

  w Polskiej Szkole Średniej nr 10 im. Św. Marii Magdaleny  foto

  W programie znalazły się najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki wojskowe i patriotyczne, począwszy od Bogurodzicy, poprzez pieśni ułańskie i legionowe, partyzanckie i walczącej Warszawy, sławiące pamięć najmłodszych Obrońców Ojczyzny. Nie zabrakło też najnowszych pieśni patriotycznych, wypełnionych miłością do Ziemi Ojczystej.Z prawdziwą przyjemnością zespół zaśpiewał utwór "Orlęta", którym oddał cześć najmłodszym Obrońcom Lwowa. Od którego zaczerpnęliśmy nie tylko ideały, ale i nazwę zespołu.Popłynęły również melodie na Chopinowską Nutę jak również strofy wierszy Marii Konopnickiej bliskie każdemu polskiemu sercu.

  Koncerty przygotowane były w ramach projektu:

  "Jak Orlęta" we Lwowie w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości"

  Opiekunowie: Marzanna Paduszyńska, Anna Wijata

 • Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Niepodległej Polski- 06. 10.2018r.

  Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Niepodległej Polski- 06. 10.2018r.

  Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i… cieszy się sporą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Organizatorzy SKKT w Przedborzu  bowiem mają zawsze ciekawe, nawet oryginalne pomysły na organizację rajdów pieszych będących doskonałą okazją do prezentowania swojego regionu. Mieliśmy już Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i… piastowskich miodów,,…  i królewskich łowów. Tegoroczny łączył się nierozerwalnie z tematyką stulecia odzyskania niepodległości.  Każdy uczestnik otrzymał biało-czerwoną flagę, pamiątkowy znaczek utrzymany został w kolorystyce barw narodowych.foto

 • Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie łódzkim

  Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie łódzkim

    

  Po raz kolejny reprezentacja SKKT działającego w naszej szkole wzięła udział w  wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki w dni 28 września 2018 roku. Impreza ta ma na celu prezentację walorów turystycznych naszego województwa, które wbrew pozorom ma się czym pochwalić. Kilka godzin wycieczki nie wystarczyło by w pełni zrealizować program imprezy. Zatem na trasie nasze,  znalazły się takie punkty jak: zamek w Inowłodzu, bunkier w Konewce, osada słowiańska  w Rzeczycy, Muzeum hr. Ostowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

  foto

 • “Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”

  “Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”

  W dniu 24.09.2018r. nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, aby obejrzeć i wziąć aktywny udział  w spektaklu pt. “Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie twórczości  Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W przystępny sposób zapoznały się z klasyką polskich wierszy. Oplecione bajkową scenerią utwory sprawiły, że dzieci same głośno odpowiadały na zadawane im pytania.  Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Największym przeżyciem dla nich było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka” oraz  zaśpiewanie piosenki „Fantazja”. Radości nie było końca.foto

 • „Młody czy wyrośnięty – bądź nam zawsze uśmiechnięty”.

  „Młody czy wyrośnięty – bądź nam zawsze uśmiechnięty”.

  Dzień Chłopaka 

  „Młody czy wyrośnięty – bądź nam zawsze uśmiechnięty”.

  30 września – data ta znana jest wszystkim, a szczególnie chłopcom. Tego dnia właśnie obchodzą oni swoje święto. Dnia 27.09.2018r o swoich kolegach nie zapomniały także dziewczęta z naszej szkoły, które oprócz życzeń wręczyły chłopcom drobny upominek. Uwieńczeniem tego dnia była szkolna dyskoteka, na której dzieci bawiły się przy ulubionych utworach. W trakcie dyskoteki odbyły się konkursy dla chętnych chłopców :  wiązanie warkocza lub kitki, rozpoznawanie różnorodnych kształtów za pomocą dotyku, malowanie paznokci, ust.Zabawa była przednia, a zgromadzeni uczniowie opuszczali salę w wyśmienitych humorach.               

  Nad przebiegiem imprezy czuwały przedstawicielki SU wraz z opiekunami SU.

   

                                                                                                Z okazji Dnia Chłopaka przesyłamy wam buziaka.

   

   

  foto

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

                     29 września, co roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

  Święto to adresowane jest szczególnie do dzieci. Jak zapewne każdy z nas wie, czytanie  na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię naszych dzieci.Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

  W poniedziałek, 1 października, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony był także w naszej szkole. Głównym celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. O godzinie 10:00 starsi uczniowie rozpoczęliwspólne,głośne czytanie fragmentów wybranych książek.                                                                                                W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się także do akcji czytelniczej z „Gangiem Słodziaków”. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to akcja skierowana  do klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Zaproszeni goście: Pani Iza Bożek, Pani Iza Wiktorowicz oraz Panie z DDP „Senior-WIGOR”, czytali dzieciom ciekawe przygody „Słodziaków”. Po wysłuchaniu opowiadań, dzieci mogły podzielić się wrażeniami, odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, a także wykonywały prace plastyczne.

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był tylko wstępem do ciekawej przygody z książką, jak i „Gangiem Słodziaków”.  Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica będzie nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za poświęcony czas i piękne czytanie,  a uczniów naszej szkoły zachęcamy do częstego sięgania po książki i wspólne czytanie  z bliskimi.    foto

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka
 • Rajd Pieczonego Ziemniaka

  Rajd Pieczonego Ziemniaka

  Rajd Pieczonego Ziemniaka

   

   Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Tegorocznym organizatorem imprezy był UKS Młodzi Liderzy. Rajd miał na celu m.in. promocję Piekielnego Szlaku, propagowanie turystyki pieszej jako alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, kształtowanie postaw prozdrowotnych.Wędrówce Piekielny Szlakiem towarzyszyła piękna jesienna pogoda. Spacer był również okazją do zapoznania uczestników z gatunkami drzew rosnących wzdłuż popularnego gościńca. Na popularnych „ grzybkach” odbyło się podsumowanie imprezy. Nie zabrakło oczywiście pieczonego ziemniaka. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w organizowanych grach i konkursach.

  Rajd odbył się w  dniu 27 września 2018 roku w ramach projektu Wspólne wędrowanie z zakresu Turystyka i krajoznawstwo, na które otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Gminy Białaczów.

  Serdeczne podziękowania składamy tym ,którzy wsparli nas w organizacji imprezy, przede wszystkim nauczycielom i uczniom z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Białaczowie.   foto

 • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

  14 września na boisku " Moje boisko- Orlik" w Białaczowie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej.

  Do turnieju przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy.

  Mecze rozgrywane były systemem ligowym (każdy z każdym).

  Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się drużyna naszej szkoły.foto

  Wyniki:

  SP Skronina- SP Białaczów 0:5

  SP Miedzna Drewniana- SP Petrykozy 0:3

  SP Skronina- SP Miedzna Drewniana 2:0

  SP Białaczów - SP Petrykozy 2:0

  SP Skronina- SP Petrykozy 4;3

  SP Białaczów- SP Miedzna Drewniana 3:1

   

  I miejsce Szkoła Podstawowa Białaczów

  II miejsce Szkoła Podstawowa Skronina

  III miejsce Szkoła Podstawowa Petrykozy

  IV miejsce Szkoła Podstawowa Miedzna Drewniana

   

  Turniej zorganizowany został przez UKS Młodzi Liderzy ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch".

  Projekt ten realizowany jest w ramach zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" współfinansowany przez Urząd Gminy.

   

  Uczniów przygotowała Marzanna Paduszyńska

 • Rozpoczęczie nowego roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęczie nowego roku szkolnego 2018/2019

   

  3 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Wszyscy uczniowie z uśmiechem na twarzach, pełni optymizmu i wakacyjnych wspomnień, pojawili się w szkole, aby wspólnie powitać nowy rok szkolny 2018/2019.                                                                    Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00 Mszą Świętą. O godzinie 9.00 wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego.  Oprócz uczniów i grona pedagogicznego obecni byli także rodzice oraz Wójt Gminy Białaczów Pan Jacek Reszelewski, który przywitał nową Panią Dyrektor Annę Smolarczyk.Pani Dyrektor także powitała całą społeczność szkolną, przedstawiła nowych członków grona pedagogicznego naszej szkoły, jak również poinformowała o najważniejszych kwestiach dotyczących życia szkoły.Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas. Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 za nami, a zatem nie pozostaje nam nic innego, jak  przestawić nasz zegar na poranne wstawanie i z nową energią przystąpić do zdobywania nowej wiedzy i nowych  umiejętności.

   

   

   

  foto

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

                                     Zakończenie roku szkolnego 2017/18

               22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18.Uczniowie,ich rodzice oraz nauczyciele wzięli  udział z tej okazji  w uroczystej mszy świętej oraz w uroczystości na sali gimnastycznej.

  Dyrektor szkoły – Pani Małgorzata Kocemba  z tej okazji podziękowała  rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom niepedagogicznym za współpracę w mijającym roku szkolnym.

  Bardzo ważnym momentem podsumowującym rok szkolny było przedstawienie uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu.

  W bieżącym roku szkolnym najlepszym uczniem szkoły został uczeń klasy VI  Maciej Łukasik, który uzyskał średnią ocen – 5,37 i tym samym uzyskał stypendium naukowe.

  Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrali – Pan Andrzej Martyka oraz przedstawiciele Rady Rodziców- Pan Maciej Franaszczyk oraz Pani  Patrycja Watychowicz, którzy  podziękowali za współpracę oraz życzyli wszystkim  udanych , spokojnych i radosnych wakacji.

    Podsumowanie projektu ekologicznego

  Następnie odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego realizowanego w naszej szkole od 12 lutego 2018r. ”Postępujmy z głową i oddychajmy zdrowo” współfinansowanego z WFOŚ i GW w Łodzi.

  Wszyscy obecni  obejrzeli fotokronikę z przebiegu realizacji projektu, wręczone zostały nagrody za zajęcie wysokich miejsc w   zorganizowanych konkursach plastycznych:

  1. „Skąd te emisje ?”
  2. „Postępujmy z głową  i oddychajmy zdrowo”

  oraz w grze terenowej „ Wiem i rozumiem , że emisje to…”

   Odbyło się również przedstawienie  „Sąd nad zanieczyszczeniami” przygotowane przez uczestników projektu pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Pani Joanny Świątek.

  Rozdano ulotki informacyjne przygotowane  w ramach zajęć  dotyczące  źródeł  niskiej emisji w Białaczowie oraz sposobów zapobiegania im.

  Autorką  projektu i koordynatorką działań była  nauczycielka szkoły  PanAnna Kałuża .

  tekst Anna Kałuża

  foto

 • NASZE PRZEDSZKOLE NA I MIEJSCU W POWIECIE!!!

  NASZE PRZEDSZKOLE NA I MIEJSCU W POWIECIE!!!

  NASZE PRZEDSZKOLE NA I MIEJSCU W POWIECIE!!!

      Na początku maja oddziały przedszkolne zostały zgłoszone przez rodziców do plebiscytu na Przedszkole Roku oraz najsympatyczniejszą grupę przedszkolną. Plebiscyt prowadzony był przez "Dziennik Łódzki", "Express Ilustrowany" i "Nasze Miasto". Spotkał nas ogromny zaszczyt, gdyż nasze przedszkolaki zdobyły I MIEJSCE w kategorii PRZEDSZKOLE ROKU.

  Za zdobyte miejsce przedszkole otrzyma:

  • pokaz edukacyjny dla przedszkolaków,
  •  zestaw gier, zabawek edukacyjnych,
  • zestaw Książek odkrywcy z serii Disney Uczy,
  • dyplom
  •  voucher na promocję przedszkola na łamach "Dziennika Łódzkiego" lub "Expressu Ilustrowanego" o wartości 3000 złotych prezentację w tygodniku Dziennika Łódzkiego

  O tym, jak dzieci czują się w przedszkolu, nie decyduje wyłącznie otoczenie, w którym spędzają czas. Najważniejsze nie są zabawki, place zabaw, czy pomoce edukacyjne. Kluczową rolą jest atmosfera panująca w przedszkolu, uśmiech i dobra zabawa.

        Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim, którzy wsparli i oddali głos na nasze przedszkole.  Natomiast przedszkolakom serdecznie GRATULUJEMY !!!

  Tekst: Karolina Józwik,Paulina Wijata,Elżbieta Wróbel.

 • Sukces Marty Kresińskiej i Martyny Guzińskiej

  Sukces Marty Kresińskiej i Martyny Guzińskiej

  Uczennice klasy 7 Martyna Guzińska i Marta Kresińska wzięły udział  w przedsięwzięciu, którego celem było zachęcenie uczniów do rozwijania talentów pisarskich. Dziewczyny  napisały wypracowania (do 500 słów) na temat zagrożeń, możliwości lub wyznawanych wartości w przyszłości. Rezultatem tego projektu jest  publikacja książkowa zatytułowana:  „Przyszłość: zagrożenia, możliwości i wartości. Zbiór najlepszych prac ze szkół podstawowych województwa łódzkiego” , wśród których są opowiadania Martyny i Marty. Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego- Katarzyny Mazurkiewicz. Gratulujemy.

 • Zdrowe zęby – to uśmiechnięte dziecko

  Zdrowe zęby – to uśmiechnięte dziecko

  Zdrowe zęby – to uśmiechnięte dziecko

   

              Instytut Blend-a-med., Oral-B przy współpracy z Procter&Gamble stworzyli program „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, który obejmował:

  • Film edukacyjny „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, w którym poruszane były tematy : Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne? Jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom? Zdrowe zęby i dziąsła każdego dnia.
  • Arkusze z ćwiczeniami i grami dla dzieci
  • Przewodnik dla rodziców

  Program ten skierowany jest do dzieci najmłodszych.  Aby wykształcić towarzyszące im przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

  Do programu ,który realizowany był w czerwcu bieżącego roku, przystąpiły dzieci z Oddziałów przedszkolnych, oraz klasy I-II.

  Program ten zaangażował dzieci w zajęcia, podczas których zdobyły wiedzę na temat zębów, oraz dowiedziały się jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.foto

   

  Tekst i foto: Wijata Paulina, Wróbel Elżbieta, Józwik Karolina

 • Sukcesy naszych biegaczy

  Sukcesy naszych biegaczy

  14 czerwca w parku przy Szkole Podstawowej w Skroninie odbyła się sportowa impreza pn. „Biegaj dla zdrowia i zabawy”. W zawodach wzięli udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I-VII ze wszystkich szkół z terenu Gminy Białaczów. Dzieci rywalizowały w biegach indywidualnych na różnych dystansach  w zależności od grupy wiekowej. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Po rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy spotkali się na integracyjnym ognisku.Nasi uczniowie tradycyjnie świetnie spisali się, zdobywając miejsca na podium.

  Na najwyższym stopniu stanęli:

  Adam Hejda - 0b

  Janek Czechowicz-3kl.

  Drugie pozycje:

  Kuba Murawski-1kl.

  Paweł Lesiak-2kl.

  Kamil Kowakski-3kl.

  Mateusz Andrychiewicz-5kl.

  Bartek Ciach-7kl.

  Trzecie miejsca:

  Oliwia Andrychiewicz-1l.

  Wiktor Adamus-6kl.

  Dominika Kocemba-7kl.

  Bartek Lis-7kl.

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy .foto

 • "Coś wam powiemy w sekrecie..."

  "Coś wam powiemy w sekrecie..."
 • Teatr inaczej

  Teatr inaczej - Obrazek 1   26 maja klasa IV B wraz z nauczycielką języka polskiego Panią Katarzyną Mazurkiewicz przedstawiła efekty swojej pracy w ramach projektu teatralnego. Uczniowie przygotowali inscenizację baśni H.Ch.Andersena pt „Calineczka”, na którą zaprosili swoją wychowawczynię Panią Agnieszkę Mijas oraz klasę IV A z nauczycielką języka polskiego Panią Joanną Świątek i kolegów, i koleżanki z klasy I.

      Młodzi adepci sztuki teatralnej sporo się napracowali. Samodzielni wybrali baśń do adaptacji, scenariusz, wykonali stroje, zaprojektowali przestrzeń teatralną, przygotowali muzykę, afisz, bilety i zaproszenia. Każdy uczeń miał przydzielone określone zadania oraz konkretną rolę do zagrania. Spektakl przysporzył dzieciom wiele radości .

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul.Szkolna 36, 26-307 Białaczów
 • 44 / 758 14 12
  44 / 758 14 18

Galeria zdjęć