Projekty - programy - innowacje

OK SUS - Ocenianie Kształtujące w Szkole Uczącej Się

Program jest realizowany w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białaczowie od sierpnia 2014 roku we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności. Plan działań w ramach programu OK SUS rozłożony jest na 2 lata. W tym czasie Nauczyciele uczestniczą w szkoleniach, zdobywając wiadomości i umiejętności z zakresu strategii oceniania kształtującego i wprowadzają je do praktyki szkolnej.

Czym jest ocenianie kształtujące? To idea najbardziej skutecznego - widocznego dla ucznia i dla nauczyciela procesu nauczania - uczenia się. Zarówno uczeń jak i nauczyciel pozyskują informacje, które pozwalają dostrzec, jak przebiega uczenie się, po to aby nauczyciel modyfikował dalsze nauczanie, a uczeń otrzymywał informację pozwalającą mu skutecznie dalej się uczyć. W ocenianiu kształtującym można wyróżnić wiele elementów. Nauczyciele naszej szkoły wprowadzają je stopniowo na swoich zajęciach lekcyjnych.