Nawigacja

 • Wielkanocne warsztaty

  Wielkanocne warsztaty

  W dniach 11-12 kwietnia uczniowie  kl. 0-III naszej szkoły, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych - pod czujnym okiem Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR” w Miedznej Drewnianej. Pierwszego dnia dzieci z kl. I-III wykonywały palmy wielkanocne,  a następnego - przedszkolaki ozdabiały jajka styropianowe kolorowymi sznurkami z bibuły. Bardzo dziękujemy Seniorom oraz Pani Kierownik Marzenie Grzesińskiej  za wizytę, a także rodzicom za pomoc w organizacji. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pogodyw sercu  i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.  foto

 • Uczę się pływać

  Uczę się pływać

  W marcu ruszył projekt powszechnej nauki pływania „ Uczę się pływać” skierowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zajęcia nauki pływania odbywają się na Krytej Pływalni w Opocznie . Oprócz zdobycia umiejętności pływania mają one na celu podniesienie odporności i korygowanie wad postawy, mają również zapobiec  nadwadze i otyłości.

  Dzieci mają już za sobą zajęcia oswajające z wodą, odbyły się pierwsze zajęcia nauki pływania.

  Niektórzy radzą sobie całkiem nieźle i czują się w wodzie jak przysłowiowe rybki, inni potrzebują troszkę więcej czasu, by przełamać lęk przed wodą.

   Projekt został sfinansowany z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki, więc zajęcia odbywają się całkowicie nieodpłatnie. Autorem projektu jest pan Mariusz Leśnicki, a koordynatorem jest Joanna Świątek  foto

 • Rajd Bab

  Rajd Bab

   9 marca przywitał nas słoneczną wiosenną pogodą. Dopiero później nadeszły chmury  i wzmógł się wiatr, nawet trochę padało. To jednak nie przeszkadzało naszej drużynie wytrwale wędrować z Końskich do Proćwina, razem z ponad 400 piechurami.

  Tradycyjnie rozpoczęliśmy zbiórką przy biurze PTTK w Końskich. Następnie wyruszyliśmy na trasę rajdu. Było to nie tylko wędrowanie. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji, w których każdy mógł się sprawdzić. 

   

  Cele rajdu:

  popularyzacja walorów krajoznawczych Ziemi Koneckiej

  propagowanie turystyki pieszej, jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku  podtrzymywanie tradycji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet 

  sprawdzenie się w rywalizacji podczas rozgrywania konkurencji na trasie rajdu 

  włączenie się w obchody Roku Młodych w PTTK  foto

 • III Konkurs Recytatorski Znam wiersze…

  III Konkurs Recytatorski Znam wiersze…

  4 kwietnia odbył się III Konkurs Recytatorski Znam wiersze… skierowany do uczniów klas I- III ze szkół naszej gminy. Każdego roku uczniowie przygotowują utwory innych poetów, zawsze dwóch do wyboru. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z twórczością Kubiaka i Janczarskiego, którzy jak stwierdziła jedna z opiekunek przygotowujących uczniów są poetami wymagającymi i jednocześnie niezwykle inspirującymi.

  Jury w składzie: Izabela Wiktorowicz- Dyrektor Biblioteki Publicznej w Białaczowie, Małgorzata Telecka – pracownik Biblioteki Publicznej w Białaczowie Filia w Petrykozach i Joanna Świątek –nauczyciel polonista i bibliotekarz- miało twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie uczestniczki bardzo ładnie przygotowały się do konkursu. Wykazały się nie tylko znajomością tekstu, ale również jego interpretacją. Po długich naradach jury przyznało następujące miejsca:

   I miejsce: Julia Rudolf, Nikola Jabłońska, Sandra Sulgostowska – wszystkie z SP w Miedznej Drewnianej

   II miejsce: Julia Liczbik( SP w Białaczowie) Małgosia Kałużyńska( SP w Miedznej Drewnianej)

   III miejsce: Ala Ulowska, Jagoda Jóźwik i Maja Grzesińska – wszystkie ze SP w Białaczowie

   Była tez nagroda specjalna od jury. Otrzymała ja Sandra Sulgostowska za ogólny wyraz artystyczny.

   Osoba odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była Joanna Świątek   foto

 • Gramy w scrabble

  Gramy w scrabble

         Innowacja pedagogiczna Gramy w scrable jest realizowana w klasie Va w ramach dodatkowej godziny prowadzonej społecznie. Jest odpowiedzią na lukę w zajęciach pozalekcyjnych. Srabble to jedna z najpopularniejszych gier planszowych. Gry planszowe Doskonalą  i rozwijają procesy i zdolności orientacyjno-poznawcze u dzieci.

  Podczas gry kształtują się u dzieci właściwości, które są niezbędne i potrzebne w uczeniu się, np. planowa realizacja zamierzeń, koncentrowanie uwagi na wybranym przedmiocie, spostrzegawczość i wyobraźnia, pamięć i umiejętność analizy i syntezy porównywania i obserwacji., doskonalą  i rozwijają procesy i zdolności orientacyjno-poznawczych u dzieci zapewniają większą koncentracje oraz motywację do bardziej intensywnego uczenia się, które sprzyja rozwojowi twórczości dziecięcej,umożliwiają nasilenie kontaktu między sobą, stwarzają okazję do rozmowy.  

  Przez gry dziecko zdobywa umiejętności oceny współgrających i siebie 

   

   

  Celem innowacji jest

   

  • Doskonalenie wielu procesów poznawczych: uwagi, spostrzegania, pamięci, myślenia.
  • Rozwijanie procesów poznawczych: poszerzanie słownictwa, ćwiczenie form gramatycznych, wykonywanie obliczeń i operacji artretycznych, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów.
  • rozwijanie umiejętności społecznych: integrowanie uczniów,
  • rozwijanie zainteresowań, radzenie sobie z porażką, rozdzielanie zadań i branie odpowiedzialności za ich wykonanie.

   

   

  Innowacja realizowana jest od drugiego półrocza . na zajęciach uczniowie poznali zasady gry, dowiedzieli się czym są anagramy, z użyciem scrabli grali w kalambury drużynowe, wcielali się w rolę żywego scrabbla.

   

  Autorką innowacji jest Joanna Świątek foto

 • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

  Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

    foto

   

 • Wizyta Pana Leśniczego

  Wizyta Pana Leśniczego

        Dnia 26.03.2019 r. przedszkolaków odwiedził Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Opoczno. Wspólne zajęcia z naszym gościem przybliżyły dzieciom pracę, jaką wykonuje leśniczy a także nauczyło w jaki sposób należy dbać o las i jego mieszkańców. Podczas spotkania Pan Leśniczy zadawał przedszkolakom pytania, z którymi świetnie sobie radziły. Ogromną atrakcją było wspólne zasadzenie czterech świerków na terenie szkoły. Na koniec spotkaniakażde dziecko otrzymało sadzonkę drzewka do domu iwszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Pokaz edukacyjny to jedna z wielu nagród za zajęcie I miejsca w plebiscycie na ,,PRZEDSZKOLE ROKU 2018” realizowanego przez ,,Dziennik Łódzki”. Dziękujemy za  bardzo ciekawe zajęcia.  foto

 • I miejsce Julii,Marty i Moniki

  I miejsce Julii,Marty i Moniki

                     22 marca w Opocznie odbył się XVI Regionalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

            Uczennice naszej Szkoły rywalizowały w kategorii wiekowej V- VIII Szkół Podstawowych do którego zgłosiło się 12 zespołów.Po przepięknym wykonaniu utworu "Cisza - Modlitwa Katyńska" jury przyznało naszym reprezentantkom - Julii Grzesińskiej, Monice Reszelewskiej oraz Marcie Szmitkowskiej - I miejsce.

  Gratulujemy ! Życzymy dalszych sukcesów!

  Przygotowanie  Marzanna Paduszyńska   foto

 • II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

   II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

  XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie

  pod hasłem "Alkohol!, Narkotyki!, Nie Dziękuję"                              

                                                                  II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

  Skład naszej drużyny:

  - Karol Zieliński- najlepszy zawodnik turnieju w kat. II

  - Kacper Tatarzyński

  - Wojciech Stępniak

  - Jakub Kupis

  - Kacper Murawski

  - Dawid Paduszyński

  - Stanisław Gradziński

  Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami.

  Na ręce najlepszych zawodników przekazane zostały statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe.

  Uczniów przygotowała Marzanna Paduszyńska   foto

 • Przedszkolaki w MDK oraz sali zabaw w Opocznie

  Przedszkolaki w MDK oraz sali zabaw w Opocznie

       11.03.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa oraz do Centrum Dziecięcego Riki” w Opocznie.

         Spektakl oparty był na motywach baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie było kolorowym, wesołym, roztańczonym i rozśpiewanym wydarzeniem. Towarzyszące dzieciom w trakcie spektaklu emocje pokazały, że dzieci doskonale się bawią. Ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja oraz efekty specjalne.

          W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Wizyta w bawialni pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

         Dzieci wróciły do przedszkola nieco zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń.   foto

 • Roztańczony Dzień Kobiet

  Roztańczony Dzień Kobiet

       8 marca,z okazji Dnia Kobiet,odbył się w naszej szkole I Konkurs Taneczny.Na wstępie uczennica klasy ósmej Monika Reszelewska przywitała wszystkich oraz przypomniała historię obchodów Dnia Kobiet .Następnie przedstawiła skład jury:Pani Ola Skalska i uczniowie Maciek Łukasik oraz Kacper Jakubczyk.Do konkursu zgłosili się przedstawiciele  klas IV-VIII.Walca angielskiego zatańczyła Kasia i Łukasz z klasy IV.Po nich na parkiecie zaprezentowały się uczennice klasy Vb:Ania ,Zuzia i Maja,które tańczyły w rytm piosenki „Damą być”.Wspaniały taniec wykonała Oliwia z klasy VI,która tańczyła przy piosence „Harry Potter”. Dynamiczny układ taneczny pokazał zespół chłopców z klasy IV przy utworze „Macarena” .Wreszcie na parkiecie pojawili się uczniowie klasy VIII,którzy zatańczyli „Jezioro Łabędzie”.Za swój występ otrzymali owacje na stojąco. Wszyscy wykonawcy przygotowali odpowiednie układy taneczne , a także ciekawe ubiory.

     W czasie obrad jury uczniowie klas I-IV wykonali piosenki „Być kobietą” oraz „Małgośka”. Z okazji Święta Mężczyzn - przypadającego 10 marca - zespół zadedykował Panom piosenkę pt. „Takiego Janicka”.

       Jury odczytało wyniki konkursu. Bezkonkurencyjny okazał się zespół „baletnic” z klasy ósmej ,który wykonał swój występ na „bis”.Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.Cała impreza odbyła się w atmosferze zabawy i uśmiechu.

     Dyrektor szkoły Pani Anna Smolarczyk podziękowała Panom za przygotowanie uroczystości oraz wszystkim artystom biorącym udział w konkursie. „Do zobaczenia za rok w II Konkursie Tanecznym”-tak zakończyła Monika.    foto

 • W ogrodzie poezji…

   W ogrodzie poezji…

  Uczniowie  klas I-VIII prezentowali swoje umiejętności recytatorskie w dwóch  konkursach.

         

  Pierwszy z nich to Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poeci nieznani. Pokolenie 1920”. Celem przeglądu było podniesienie świadomości historycznej młodych Polaków, przybliżenie im poprzez poezję, dylematów i wyzwań przed jakimi stawali reprezentanci pokolenia, którzy doświadczyli drugiej wojny światowej, musieli odnaleźć się  w realiach, jakie nastały w kraju po roku 1945 i którym  żyć przyszło w komunistycznej Polsce. Udział w konkursie był wspaniałą lekcją historii i języka polskiego dla Martyny Guzińskiej, Mateusza Gradzińskiego i Mateusza Wojciechowskiego. Ich interpretacje tak trudnych utworów, zachwyciły słuchaczy.

   

  Drugi z przeglądów to już XXIII, sławiący piękno ziemi ojczystej, zorganizowany przez PTTK oddział w Żarnowie pod hasłem „Krajobrazy Polskie”. W konkursie udział wzięło 10 szkół. Nasi  reprezentanci to: Marcelina Andrychiewicz kl. 4,  Karolina Stasiak kl.1B oraz laureatka II miejsca, uczennica klasy ósmej - Monika Reszelewska. 

   

  Talent recytatorski naszych uczniów napawa nas wielką dumą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Tutaj foto z konkursów              Tekst K. Mazurkiewicz

 • "Ciekawy świat chemii – kwasy,zasady,sole.”

  "Ciekawy świat chemii – kwasy,zasady,sole.”

  „Powiedz  mi , a zapomnę.

  Pokaż mi , a  zapamiętam.

  Pozwól mi działać , a  zrozumiem.”

                      

        Te  właśnie słowa Konfucjusza są  mottem przewodnim  innowacji pedagogicznej  w  naszej szkole,której realizacja rozpoczęła się   6 lutego . Innowacja ma charakter metodyczno-organizacyjny i skierowana jest do uczniów klasy VIII. Celem ogólnym innowacji  jest  rozwój i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy z zakresu   chemii.

  W trakcie zajęć uczniowie będą pracowali metodą eksperymentu naukowego i będą prowadzić dziennik zajęć laboratoryjnych,  będą uczestniczyć w grach  i zabawach dydaktycznych . Na podstawie posiadanej już wiedzy ,  różnorodnych tablic chemicznych,  , materiałów źródłowych, filmów edukacyjnych  będą stawiać pytania problemowe oraz hipotezy, a następnie je  udowadniać lub obalać  poprzez przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń  , zapisywać wyniki , wyciągać wnioski , pisać i uzgadniać równania  reakcji chemicznych oraz rozwiązywać zadania problemowe ,  testy on-line , oraz samodzielnie je tworzyć.

   Realizowana  innowacja  uwzględnia  kształcenie i rozwijanie  kompetencji kluczowych.

   Autorką i realizatorką innowacji jest nauczycielka chemii – Anna Kałuża

  Tekst : Anna Kałuża     foto

 • „W karnawale są bale!”

  „W karnawale są bale!”

  „W karnawale są bale!”. Pod tym hasłem w czwartek 7 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Białaczowie odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0-VIII. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii.  Wspólna zabawa przy pięknie udekorowanej sali i przy muzyce pozwoliła  bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. foto

 • Wycieczka do kina i parku trampolin w Kielcach.

  Wycieczka do kina i parku trampolin w Kielcach.

  Tuż przed samymi feriami zimowymi w dniu 8 lutego odbyła się wycieczka do Kielc. Wzięło w niej udział 47 uczniów naszej szkoły, głównie z klas IV i VB, a także kilku uczniów z innych klas.

  Pierwszym etapem tego wyjazdu był seans filmowy w kinie Helios. Jednak głównym celem była wizyta w parku trampolin FlySky . Najpierw odbyła się rozgrzewka i instruktaż na temat bezpiecznego korzystania z dostępnych urządzeń. Następnie uczniowie zaopatrzeni w specjalne skarpety antypoślizgowe mogli skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji.

  Wycieczkę zorganizowali panowie Arkadiusz Franaszczyk i Mariusz Leśnicki, a opiekę nad uczniami pełniła także pani Magdalena Szołowska.

  Foto z wycieczki

 • Wizyta ratownika medycznego

  Wizyta ratownika medycznego

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, a tym samym wzrostem zagrożeń czyhających w tym czasie na nasze dzieci i młodzież, zorganizowane zostało w dniu 7 lutego spotkanie z ratownikiem medycznym. Przypomniał on podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas tego spotkania nasi uczniowie mogli poznać również specyfikę pracy ratownika medycznego i zakres jego obowiązków. 

  Spotkanie zorganizowały panie Marzanna Paduszyńska i Anna Wijata.

  Foto ze spotkania

 • III MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W POWIECIE 

  III MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W POWIECIE 

  24 stycznia w Szkole Podstawowej w Wójcinie odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu Opoczyńskiego w mini piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiło 5 Szkół Podstawowych. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym.

  Wyniki :

  SP Białaczów- SP Kamień 2:0

  SP Białaczów- SP Wójcin 2:0

  SP Białaczów- SP Opoczno  1:2

  SP Białaczów- SP Żarnów 1:2

   

  Po zaciętej i wyrównanej walce nasi młodzi siatkarze wywalczyli 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w tej dziedzinie sportu.

  Skład naszej drużyny:

  Karol Zieliński

  Wojciech Stępniak

  Mateusz Andrychiewicz

  Dawid Paduszyński

  Jakub Szwedkowicz

  Kacper Gajcy

  Szymon Paduch

  Kacper Tatarzyński

   

  Uczniów przygotowała Marzanna Paduszyńska    foto 

 • ,,Dzisiaj babciom i dziadkom kochanym zaśpiewamy…’’

  ,,Dzisiaj babciom i dziadkom kochanym zaśpiewamy…’’

   

       Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów święta Babci i Dziadka w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać.  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości przez swoich wnuków. 

       W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się 25 stycznia 2019 roku. Licznie przybywający do naszych przedszkolaków Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu przygotowanego przez swoje wnuczęta. Podczas uroczystego powitania przez Panią Dyrektor na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały humorystyczną część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Pokazały, że dziadkowie naszych przedszkolaków są nowocześni,  energiczni,  aktywni zawodowo  i towarzysko.  Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do Dziadków, a zarazem podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, jak również za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

      Publiczność nie żałowała pochwał dla „małych aktorów” i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane podarunki.W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

       Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy jeszcze raz samych pięknych chwil w życiu  i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. A rodzicom dziękujemy za pomoc  i zaangażowanie  w przygotowaniu tego wspaniałego święta J    foto

 • Pani Zima z wizytą u przedszkolaków.

  Pani Zima z wizytą u przedszkolaków.

  ,,  Saniami Pani Zima przybyła,

     Wspaniałe czapy drzewom uszyła.

     Ubrała dachy w płaszcze zimowe,

     Wszystkim rozdała kołdry puchowe…”

   

  Tymi, oto słowami w piątek 11.01.2019 roku nasz specjalny gość - ,,Pni Zima” przywitała wszystkie dzieci w przedszkolu. Była ubrana na biało, a jej suknie otulały śnieżynki. Na początku spotkania nasz gość przeczytał opowiadanie na podstawie którego, dzieci utrwaliły sobie charakterystyczne cechy omawianej pory roku. Dowiedziały się jak należyubierać się zimą oraz jak można spędzić aktywnie czas bawiąc się na śniegu.,,Pani Zima” opowiedziała także dzieciom, dlaczego lubi mróz i śnieg. W trakcie spotkania wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach i zabawach takich jak:

   

  • rozwiązywanie zimowych zagadek ukrytych w śnieżnych kulach,
  • masażyk relaksacyjny na podstawie wiersza Z. Makowskiej „Świeci gwiazdka”,
  • wybieranie ubranek tak, aby dzieci mogły pójść pobawić się na śniegu,
  • zabawa chustą animacyjną i śnieżnymi kulami,
  • ,,Wirujące śnieżynki” – zabawa orientacyjno-porządkowa itp.

   Przedszkolaki śpiewały znane i lubiane piosenki o zimie oraz z ,,Panią Zimą” wspólnie  zatańczyły przy piosence ,, Zima, zima, zima, pada, pada śnieg…”. Z pomocą naszego gościa wykonały prace plastyczną ,,Bałwanek w szklanej kuli”. Na koniec spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie orazdzieci wręczyły Pani Zimie własnoręcznie wykonany prezent w postaci jej wizerunku, natomiast przedszkolaki otrzymały od gościa ciepłe lody. Wszyscy dziękujemy za miłe odwiedziny i mamy nadzieję, że Zima taka biała i mroźna na długo zostanie z nami. Dziękujemy  mamom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tego dnia, a w szczególności inicjatorce tego wspaniałego spotkania pani Kindze Kałuży (mamie chłopców z Ob) J

  foto

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

   Jasełka Bożonarodzeniowe

  W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białaczowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów  naszej szkoły  foto

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul.Szkolna 36, 26-307 Białaczów
 • 44 / 758 14 12
  44 / 758 14 18

Galeria zdjęć