50 - lecie

W 2005 roku minęło 50 lat od przekazania do użytku szkolnego nowego budynku Szkoły Podstawowej w Białaczowie. Rocznica ta zbiegła się również z innym ważnym wydarzeniem: 50 – leciem nadania szkole imienia Adama Mickiewicza. Te dwie rocznice stały się okazją do zorganizowania 14 października uroczystości szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej pt.: "50 zdjęć na 50-lecie szkoły". Zdjęcia wykonał Jarosław Kałuża.

W roku jubileuszu do szkoły uczęszczało 203 uczniów (łącznie z oddziałami przedszkolnymi), których uczyło 18 nauczycieli. Zatrudnionych było 7 pracowników obsługi na etatach stałych oraz 3 sezonowych palaczy c.o. Uczniowie mieli możliwość nauki dwóch języków obcych - języka niemieckiego jako obowiązkowego uczniowie uczyli się od II kasy, języka angielskiego jako dodatkowego, od klasy IV. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych. W szkole funkcjonowały koła zainteresowań, takie jak:

- Koło Młodych Dziennikarzy – uczniowie w ramach zajęć wydawali od 2004 roku swoją gazetkę „Sos”;
- Zajęcia muzyczno – taneczne;
- Koło regionalne;
- Koło ekologiczne;
- Koło teatralne.

Białaczowska Szkoła Podstawowa w 2005 roku to trzykondygnacyjny budynek (wliczając sutereny) z cegły o powierzchni użytkowej 1963,12m2, w którym mieści się również gimnazjum. Dobudowana nad częścią budynku kondygnacja to dom nauczyciela (osiem mieszkań). Budynek jest ogrzewany centralnie z węglowej kotłowni szkolnej. Szkoła posiada salę gimnastyczną o powierzchni 184,24m2, ale właśnie rozpoczęto budowę pełnowymiarowej hali sportowej. Pozostałe pomieszczenia to: osiem sal lekcyjnych oraz dwie sale dla oddziałów przedszkolnych, pracownia komputerowa, biblioteka, świetlica, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, kuchnia ze stołówką.

Do czerwca 2004 roku szkołę ukończyło 2146 uczniów.