Piątek 29.03.2024

Polecamy

Jako Szkoła Postawowa im. Adama Mickiewicza w Białaczowie z dumą korzystamy z przywileju posługiwania się wizerunkiem Orła Białego na naszej stronie internetowej.

Gramy w szachy!

„Edukacja przez szachy w szkole” to projekt Polskiego Związku Szachowego kierowany do samorządów i szkół podstawowych chętnych do podjęcia współpracy. Głównym celem jest wsparcie edukacji matematycznej w polskiej edukacji wczesnoszkolnej.

Projekt uzyskał poparcie Parlamentu Europejskiego oraz Mnisterstwa Edukacji Narodowej. Szkoła Podstawowa w Białaczowie jest jedną z nielicznych na terenie województwa łódzkiego i pierwszą w całym powiecie opoczyńskim, która rozpoczęła naukę gry w szachy dla najmłodszych uczniów. W tym roku szkolnym nauczaniem objęto klasę II, w następnych latach gry w szachy uczyć się będą wszyscy uczniowie z klas I – III. Więcej o projekcie już wkrótce w zakładce „Projekty i Programy”

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Wyprawka przedszkolna

Wyprawka-dla-dziecka-3-letniego.docx

Wyprawka_dla_dziecka_5-i-4-letniego.docx

REGULAMIN DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
Podrecznik Rodzica Dziennik Elektroniczny.pdf

UBEZPIECZENIE EDU PLUS

.....................................................................................................................................................................................................................

Informujemy, że funkcję Inspektora ochrony danych w naszej Jednostce  pełni Pani Aneta Biniek kontakt:

telefon: 507727397

• Już po raz dziewiętnasty odbył się regionalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej " Kocham moją Ojczyznę". Patronat nad konkursem objął poseł na Sejm RP- Robert Telus. I w tym roku wzięli w nim udział nasi uczniowie- z sukcesami.

Konkurs odbył się 18 marca w Liceum im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się zarówno w poezji, jak i pieśni patriotycznej w kategoriach klas I- IV i V- VIII

A nasze sukcesy to: 2 miejsce w kategorii klas 1-4 zespół w składzie: Stanisław Czechowicz, Milena Wróbel, Hania Pręcikowska, Marta Wiaderna; 2 miejsce klas 5-8 Maja Grzesińska w kategorii solista, 1 miejsce w kategorii klas 1-4 zespół: Lena Biniek, Emilia Pręcikowska ,Wiktoria Józwik, Martyna Skiba. Liliana Oleksik. Laureaci dwóch pierwszych miejsc będą reprezentowali naszą szkołę na etapie diecezjalnym w Radomiu.

• I Miejsce naszej drużyny w Noworocznym Turnieju Piłki Halowej. 23 lutego w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie odbył się turniej piłki nożnej halowej. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn. Mecze odbywały się w dwóch grupach. Drużyna naszej szkoły wygrała 3 mecze w swojej grupie i zdobyła awans do finału. W finale pokonała drużynę ze Szkoły Podstawowej ze Sławna. Emocje były ogromne, ponieważ wynik meczu rozstrzygnęły rzuty karne. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Miernicki, Łukasz Gruszczyński Karol Paduszyński. SP Białaczów: SP Sławno 3:1. Skład naszej drużyny: Jakub Miernicki, Łukasz Gruszczyński, Karol Paduszyński, Wojciech Ulowski, Jakub Murawski, Nikodem Bożek, Jan Jachowicz.

• Dnia 29 lutego 2024 r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Panią Zimą oraz podsumowanie zimowego konkursu plastycznego pt. Zimowy obrazek sensoryczny. Do konkursu przystąpiło 15 prac. Komisja powołana przez organizatorów w składzie: Pani Beata Wierzbicka, Pani Elżbieta Wróbel i Pani Agata Dworak przyznała następujące miejsca : I miejsce - Franciszek Natkański, II miejsce - Pola Kędziora, III miejsce - Kornelia Szczurkowska i Andżelika Wilk, wyróżnienia: Igor Achmierowicz, Zofia Taraska oraz Wiktor Czeczenikow. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach. A Pani Zimie dziękujemy za odwiedziny i wręczenie nagród. Do zobaczenia za rok Pani Zimo!!!

• „Dinozaury miały siłę, Jedne groźne, inne miłe.

Choć minęło milion lat, Dobrze zna ich cały świat.

Pterodonka narysuję, Dinozaura dzień świętuję.”

26 lutego nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do
    świata prehistorycznych gadów. Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Uczestniczyły
    w szeregu dino - zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, naśladowanie ruchów dinozaurów.
    Obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim
    jest paleontolog. Zamieniły się również w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku
    pozostałości dinozaurów. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i
    doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania
    zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.